ЗУСТРІЧ КЛАСТЕРНОЇ ЕКОСИСТЕМИ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ: АКТУАЛЬНІ ВИКЛИКИ, НОВІ КЕЙСИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

6 листопада у м. Хмельницький відбулась зустріч викладачів Хмельницького національного університету, керівників швейних та взуттєвих компанії, працівників агенції сталого розвитку АСТАР, представників ІТ компаній, а також експертів з Києва та Львова.

Подія охопила візити на підприємства та жваві дискусії, з яких винесли кілька ключових висновків щодо потреб і перспектив розвитку галузі.

Основні висновки зустрічі:
  1. Попит на автоматизацію та діджиталізацію на підприємствах легкої промисловості є значним, проте часто прихованим. Чітко формулювати технічні завдання (ТЗ) та створювати бізнес-кейси можуть переважно великі компанії, в той час як малі та середні підприємства (МСП) потребують адаптованих рішень для ефективної цифрової трансформації.
  2. Зони фокусу для експертів і консультантів:
    • Пропагування подвійного переходу (екологічного та цифрового) через роз’яснення сучасних трендів для галузі.
    • Пропозиція рішень для оптимізації виробничих процесів — планування, управління життєвим циклом продуктів за допомогою MOM, CAD-CAM, PLM-PDM.
    • Екосистемна співпраця з передовими провайдерами сервісів.
    • Попит на ERP-системи, особливо адаптовані для МСП.
    • Системи АРМ затребувані для обслуговування автоматизованого обладнання на великих підприємствах.
  3. Нестача кадрів — найбільший виклик для галузі. Підприємства зіштовхуються з гострим дефіцитом професійних технологів, конструкторів і технічних спеціалістів, що гальмує запуск нових продуктів. Відповідно, кадрове питання стало однією з найбільш обговорюваних тем, яка вимагає негайного розв’язання.
  4. Важливість сучасних бізнес-кейсів — кейс від IT-Enterprise та Романа Яворського на підприємстві Прогрес-сервіс був тепло сприйнятий аудиторією та підкреслив необхідність сучасних практичних рішень.

Після візитів на підприємства легкої промисловості відбулась робоча зустріч в офісі ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР».

  • Презентація досвіду «ТЕС3» – швейне виробництво, яке спеціалізується на створенні військового та спеціалізованого спорядження.
  • Презентація результатів дослідження про цифрову зрілість виробництв легкої промисловості від АППАУ.
  • Формування портфелю сервіс-провайдерів – перші use-cases (IT-Enterprise).
  • Презентація формату роботи EDIH у 2025 році по цифровізації та автоматизації промислових підприємств від Хмельницького Національного Університету.

Дякуємо за зустріч Подільському кластеру моди та Українському кластерному альянсу.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_GBEnglish